Bizimle İletişime Geçin

IOS 11 Beta Kurulumu

IOS

IOS 11 Beta Kurulumu

Biliyorsunuz ki belli bir zamandır IOS 11, kullanıcılar için kullanıma sunuldu. Bu haberimde sizlere IOS 11 BETA‘ya nasıl geçiş yapılır konusundaki bütün bildiklerimi, elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım. IOS 11 Eylül ayında piyasada boy gösterecek. Beta sürümü konusunda kullanıcıların içinde ufakta olsa bir endişe varsa şunu söylemem gerekiyor ki sürümün yüklenmesi ile birlikte eski versiyona geri dönüş olmayacak. 

Apple için henüz beta aşamasında olan IOS 11’i yüklemek isteyen kullanıcılarımızı başta uyarmak istiyorum. Daha geliştirme aşamasında olan IOS 11 için düzeltilecek fazlası ile aşamalar olduğu için sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. IOS 11 Beta nasıl kurulur?

IOS 11 BETA sürümünü kurmadan önce lütfen cihazınızın yedeğini almayı unutmayın ve bundan emin olun. iTunes üzerinden yahut iCloud üzerinden bu işlemi kolay ve pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kurulum Yaparım?

Apple Beta Yazılım Programı (Kayıt Ekranı)

Öncelikle Apple Yazılım Programını kaydettireceğiz. Telefonunuzda Safari ya da hangi web browser’ı tercih ediyorsanız Apple Beta Yazılım programı web sitesini ziyaret edin.

  • Kayıt olun ya da sistemde önceden kayıtlı hesabınızı kullanarak giriş yapın. Karşınıza çıkan koşulları kabul edin.
  • Sayfanızda IOS seçili iken başlarken bölümüne gidin ve cihazınızı kaydedin (Enroll your IOS device) seçeneğine ulaşın.
  • Cihazda kaydetme ekranında , IOS seçeneği seçili iken aşağıda “Profili indir” düğmesine dokunun ve izin sağlayın.
  • Yükle seçeneğini seçin ve IOS Beta Yazılımı Profilini yükleyerek kendi cihazınızı yeniden başlatın.
  • Programa kaydınızı gerçekleştirdikten sonra izleyeceğiniz yol çokta komplike bir sistem değil. Gözünüzün korkmasına gerek yok.
  • Beta kurulumunu gerçekleştirdiğiniz cihazda “Ayarlar” bölümüne erişin ve “Genel” kısmında yer alan yazılım güncelleştirmelerine erişin.
  • İndir ve ardından gelen yükle seçeneği ile IOS 11’i yüklemeyi onaylayın.

Olurda kurulum sırasında bir sıkıntı ya da problem ile karşılaşırsanız Ayarlar – Genel yolunu izleyin ve içerisinde yer alan profilleri temizlediğinizden emin olun. Bu deneme tecrübeniz içerisinde yaşayacağınız problemleri Apple’ın geri bildirim asistanı ile dönüşünüz gerçekleştirebilir ve bu beta sürümünün daha iyi bir yol almasında aracı olabilirsiniz. Tekrardan ben siz değerli okuyuculara bir hatırlatmayı tekrardan söylemek istiyorum. Bu bir geliştirme süreci olduğundan dolayı oldukça fazla problem ile karşılaşabilirsiniz ki zaten erken erişimin asıl amacıda budur ki kullanıcılar bunları fark ederek yazılım piyasaya çıktığında sorunlarını en aza indirgeyerek bir oluşum sağlasın.

IOS 11 Yeni Kontrol Merkezi

Olurda “ya kardeşim ben eski topraklarıma döneyim” der isenizde, Apple’ın destek sitesi üzerinden aldığınız IOS 10 yedeği ile eski topraklarınıza dönmeniz mümkün =).  Uzun bir yazı oldu umarım yardımcı ve kolay bir anlatım olmuştur. Kolay gelsin.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Yorumlar

Yorumlar

  1. Pingback: iOS 10.3.3 Herkese Açıldı! - Ajans Apple

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
988 views