Bizimle İletişime Geçin

Touch ID ile Yeni Bir Özellik!

IOS

Touch ID ile Yeni Bir Özellik!

Teknoloji devi Apple, yaklaşmakta olan Eylül ayı konferansı için iOS 11 işletim sistemine yenilikler katmaya devam ediyor. iOS 11 için artık Touch ID’yi hızlı bir şekilde kapatmak mümkün olacak. Ayrıca telefon acil çağrılarını kolaylaştırmayı hedefleyen bu özellik ile Touch ID’ye 5 kez dokunuldu mu acil durum çağrısı aktif hale gelmiş olacak.

iOS 11 sürümünde artık yeni bir özellik daha mevcut. Yeni özellikte Touch ID’ye 5 defa basmanız ile birlikte iPhone acil durum moduna geçiş yapıyor ve SOS düğmesine sahip bir ekrana dönüş yapıyorsunuz.

Eğer ayarlardan acil durum çağrısı için bazı numaralar kaydetmiş iseniz, kaydettiğiniz bu kişilere acil durum çağrısı ile bulunduğunuz yerin konumu iletiliyor. Eğer cihazınızı eski haline çevirmek isterseniz ise Apple kimliğinizi şifreniz ile beraber doğrulamanız gerekli.

Yeni özellik başta Twitter kullanıcıları sayesinde iOS 11 Beta sürümünde fark edildi. Kullanıcılar arasında ise şimdiden “Polis Tuşu” adını aldı.

Son kez hatırlatmakta fayda var, yeni güvenlik özelliğini kullanım esnasında Touch ID iptal oluyor ve tekrardan aktif hale getirmek için kullanıcı şifrenizi girmek zorundasınız.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
1.022 views