Bizimle İletişime Geçin

Yeni iPhone’da Siri Nasıl Konumlanacak?

Genel

Yeni iPhone’da Siri Nasıl Konumlanacak?

Evet sayın okuyucular iPhone tanıtım tarihi yaklaştıkça artan sızıntı haberleri ucundan ucundan manşet olmaya devam ediyor. Yeni bir sızıntıya göre iPhone için fiziksel bir Touch ID girişine yer verilmeyecek. Detaylar haberimizde.

iPhone modellerinde bildiğimiz üzere kullanıcılar telefon sistemi üzerinde ki Home butonu ile Siri’yi aktif hale getirebiliyorlardı. “Hey Siri” ile seslenme ise seçeneklerden biri.

Sızıntı bilgi ve haber kaynakları doğrultusunda yeni iPhone modelinde herhangi bir Home tuşu bulunmayacak. Siri’ye ulaşma imkanı ise farklı bir hal alacağa benziyor.

Siri’nin Tuş Konumu Değişebilir

12 Eylül tarihini ip ile çektiğimiz şu günlerde, yeni iPhone modelinin hiç bir şekilde Home butonu barındırmayacağını varsayacak olursak Siri artık güç tuşu ile çağırılacak.

Guilherme Rambo raporuna göre ise iPhone 8’i, HomePod ve 4K Apple Tv’de dahil olmak üzere bütün Apple ürünlerini güç tuşu aracılığı ile Siri’ye bağlayabileceğiz.

Yeni iPhone eğer güç tuşuna atanırsa, birçok kullanıcı yanlışlıkla Siri ablamızı olaya dahil edebilir. Apple’ın 12 Eylül tarihinde bu konuya da kesin olarak aydınlık getireceğini ümit ediyor ve heyecanla bekliyoruz.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
3.180 views