Bizimle İletişime Geçin

iPhone 8 video çekme konusunda herkesi büyüleyecek!

Genel

iPhone 8 video çekme konusunda herkesi büyüleyecek!

iPhone 8 hakkında her geçen gün yeni bir detay çıkmaya devam ediyor. Bugün gelen detaylar ile birlikte yeni amiral gemisinin, video çekme özelliği ile kullanıcıları adeta büyüleyecek.

iPhone 8 kamerası ile büyüleyecek!

Bildiğiniz üzere Apple‘ın HomePod‘u üzerinde keşfedilen kodlar ile birlikte iPhone 8‘e ait olan birçok özellik gün yüzüne çıkartılmıştı. Bugün ise Portekizli haber sitesi iHelp üzerinden paylaşılan bilgilere göre yeni telefonda, 60 FPS değerinde 4K video kapasitesinin kullanıcıların huzuruna sunulacağını belirtti.

Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi, 60 FPS‘de 4K video çekebilen kamera özelliklerine şahit olmaktayız. Ancak bizleri en çok şaşırtan detay ise hem ön hem de arka kameranın yüksek çözünürlüklü video çekebilme özelliğinin oldukça heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.

Apple iPhone 8

Şu an iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta sadece telefonun arka kamerası 30 FPS’de 4K video çekme desteğine sahip. Bu cihazların ön kamerası ise 1080 pikselde sabit kaldığını da belirtelim.

Apple’ın sunacağı 4K video desteği, HEVC dosya türünü de destekleyecek. Bu dosya türüyle birlikte yüksek çözünürlüklü videoların kapladığı alanı minimuma indirerek, size daha çok kullanım alanı sunacak. Böylelikle 4K çektiğiniz videoların dosya boyutu yarı yarıya düşmüş olacak.

Yeni amiral gemisinin kamerası ile birlikte AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojine yer verecek olan teknoloji devi, 60 FPS kamera değeriyle de en iyi izlenimlere kullanıcılara sunmuş olacak.

Bu yılın en çok beklenen telefonlarından biri olan iPhone 8 gümbür gümbür geliyor. Yeni telefon hakkında yaşanan tüm gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

:: Apple iPhone 8 sizce istenilen başarıyı elde edebilecek mi?

Huawei ile Apple doyasıya kapışmaya devam ediyor!

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.611 views