Bizimle İletişime Geçin

Huawei ile Apple doyasıya kapışmaya devam ediyor!

iPhone

Huawei ile Apple doyasıya kapışmaya devam ediyor!

Huawei, hızla yükselişe devam ediyor. Bu yılın en iyi çıkış yapan markalarından biri olan teknoloji devi, Apple’ı hemen arkasından takip etmeye devam ediyor.

Huawei, Apple ile olan farkı kapatıyor!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre teknoloji devi, Apple ile olan yarışına son hız devam ediyor. Huawei, 2017 yılında elde etmiş olduğu satış rakamları ile Apple’ın 3 milyon cihaz gerisinde kaldığını görmekteyiz. Analizciler tarafından yapılan yorumlara göreyse, Apple’ın bu gidişatının pek iyi olmadığını belirtilmekte.

Ancak, iPhone 7s ve iPhone 8in piyasaya sürülmesinin ardından aradaki farkın hızla açılacağını da belirten analizciler, P10 ve Mate 9‘un çoğu ülkede hızla yükselen popülerliğinden dolayı, önümüzdeki günlerde Apple‘ın ikincilik koltuğunu bir süre Huawei’e devredeceği de konuşulanlar arasında yeri alıyor.

Apple

Yukarıda yer alan istatistiklere bir göz attığımızda ise, Apple‘ın 2017 yılı içerisinde 41 milyon akıllı telefon sattığına şahit olmaktayız. Apple’ı hemen arkasından takip eden dev firmanın bu yıl içerisinde 38 milyon akıllı telefon satarak başarısının üzerine başarı katarak yoluna ilerlemeye devam ettiğini de görmekteyiz.

Son zamanlarda bir türlü lider koltuğunu hiç bir kimseye vermeyen Samsung, ise her telden kullanıcıya hitap etmesinden dolayı 75. 9 milyon adet akıllı telefon sattığının verilerini de ulaşmaktayız.

Strateji Analizi Direktörü Woody Oh ise bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Woddy Oh yapmış olduğu açıklama ile birlikte Apple ile olan farkı hızla kapan teknoloji devinin önümüzdeki günlerde en çok satan ikinci telefon kullanıcısı lakabına ulaşacağının altını çizdi.

Bakalım, Huawei ile Apple arasındaki bu yarış nasıl devam edecek? Büyük merak konusu, ancak Apple‘ın piyasaya sunacağı yeni amiral gemisi ile tüm dengelerin değişeceğini de belirtmeden geçmeyelim.

:: Huawei’nin bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Beyaz iPhone 8 Görüntülendi!

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: Apple, İşitme teknolojisi ile devrim yapacak!- Ajansapple.com

  2. Pingback: iPhone 8 video çekme konusunda iddialı - Ajansapple.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
1.498 views