Bizimle İletişime Geçin

iPhone 7 ve 7+ İçin Şifre Kırıcı Açıklaması!

iPhone

iPhone 7 ve 7+ İçin Şifre Kırıcı Açıklaması!

Apple ile ilgili çeşitli videolar sunan EverythingApplePro adlı Youtube kanalı, kısa bir süre önce 500 dolarlık bir cihaz ile iPhone 7 ve 7 Plus’ın  şifrelerini kırabildiği bir video paylaşmıştı. Aradan uzun bir süre geçmeden Apple cephesinden gerekli cevap geldi.

EverythingApplePro adlı kanalın yaptığı bu paylaşım üzerine Apple resmi yetkilisi tarafından, TechCrunch’a yapılan bilgilendirmede iOS 11 Beta 4 ile bu güvenlik eksikliği giderildi.

iOS 11 ile Sorun Giderildi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus haricinde, 500 dolarlık şifre kırıcı cihazın sürüm değişikliği esnasında çalıştırılırsa iPhone 6 ve iPhone 6 Plus içinde çalışabilir duruma geliyor. Cihazın işlevini yerine getirebilmesi için 4 haneli bir şifreye ve telefon ekranı üzerinden fiziksel erişim sağlanması gerekli.

4 haneli şifreyi tahmin etme üzerine dayalı algoritması ile cihaz eğer ki şifre son zamanlarda değişikliğe uğramış ise şifreyi kırma işini belli bir süre uzatabiliyor.

Tahmini olarak eğer şifre 10 dakika içerisinde değiştirilmiş ise hızlı bir tahmin mümkün olabiliyor fakat 10 dakikayı geçen durumlarda ise süre uzuyor. Değiştirilen şifre kombinasyonu 6 haneli ise cihazın bu şifreyi tahmin edebilmesi bir yılı bile alabilir.

TechCrunch ile bağlantılı olarak yapılan resmi açıklama da, Eylül ayında yayınlanacak olan iOS 11’de şifre kırıcının çalışamayacağı belirtildi. Temin bahsettiğimiz üzere iOS 11 Beta 4 sürümünde kapatılan bu açık ile Apple şirketi başka bir probleminde üstesinden gelmiş gibi duruyor.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
1.266 views