Bizimle İletişime Geçin

Apple, işitme teknolojisine büyük önem veriyor!

Genel

Apple, işitme teknolojisine büyük önem veriyor!

Cochlear şirketinin Nucleas 7 aldı ses işitme cihazı, Temmuz ayında ABD gıda ve ilaç idaresi tarafından onaylanmasının ardından iPhone, iPad ve iPod Touch ile uyumluluğu kesinleşti. Apple işitme teknolojisi ile gündem konusu oldu!

Abd gıda ve ilaç kuruluşu tarafından Temmuz ayında onaylanan Cochlear’ın Nucleas 7 ses işlemcisi artık sesleri doğrudan uyumlu bir iPhone,iPad ve iPad Touch’a aktarabilecek. Apple kullanıcılarına sunulacak olan bu yeni işitme teknolojisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Apple, işitme teknolojisi ile devrim yapacak!

Apple şirketinin bu cihaza verdiği hassasiyeti, çalışanlarından Sarah Herrlinger’ın  “Dünya da fark yaratabilecek ve herkes tarafından görülmesi sağlanacak bir takım şeyler yapmaya çalıştık.”  açıklaması ile  Apple şirketinin  sağlık sektörüne de verdikleri önemi biz takipçiler de görmüş oldu.

Nucleas 7

Cochlear’ın şirketinin CEO’su olan Chris Smith, yeni teknolojileri Nucleus 7 ile işitme kaybı,eksikliği yaşayan kimselerin kolaylıkla müzik dinleyebileceğini, Facetime ile görüntülü konuşma sağlayabileceklerini ve en önemlisi telefon çağrılarını eksiksiz bir biçimde tamamlayabileceklerini söyledi.

YENİ ÖZELLİKLER NELER?

Nucleas 7 sürümü ile gözlemlenen değişikliklerden bazıları şunlar; Önceki nesil Nucleas’a göre ses işlemcisi daha hafif olacak ve tabi ki pil ömründe gözle görülür bir artış sağlanacak.

Yeni Nucleas cihazına sahip olan kullanıcılar, iPhone ile adapte etme olabilme özelliğini aktif hale getirmeleri için “Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik” yolunu izleyip  Bluetooth seçeneği ile cihazı uyumlu hale getirebilecekler.

İşitme teknolojisi

İşitme cihazları için en büyük sıkıntılardan biride sürekli olarak iOS uygulamalarını zorunlu hale getirmesi. Nucleas 7 ile herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan “Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik” yolunu izleyerek uyumluluğu sağlayabilirsiniz. Kısacası Apple sunacağı bu İşitme teknoloji ile, engelli vatandaşların umudu olacak.

Huawei ile Apple doyasıya kapışmaya devam ediyor!

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.942 views