Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan Yeni Bir Satın Alma Hamlesi!

Genel

Apple’dan Yeni Bir Satın Alma Hamlesi!

Apple, asıl merkezi Almanya’da bulunan göz takip teknolojisi konusunda önemli çalışmaları denetleyen ve uygulayan SensoMotoric Instruments‘ı satın aldı (SMI). Sanal gerçeklik konusunda Apple’ın gizliden gizliye çalıştığı konusunda ki söylentiler de bir yandan anlam kazanmış oldu.

MacRumors adlı internet sitesinde satın alma duyuruldu fakat resmi bir açıklama henüz mevcut değil. Apple bu konuda her zaman ki gibi ‘pekte bir şey söylemek istemiyoruz’ imajını korudu bunun sadece geleceğe yönelik olduğunu savundu. Ayrıca küçük teknoloji firmalarını kendi bünyelerine katarak ilerlemeye devam eden Apple, geleceğe yatırım yapmak konusunda da çalışmalarına tam gaz devam etmekte.

SMI Şirketinin Yaptığı Çalışmalar!

Gelin birazda SMI şirketi hakkında bilgi sahibi olalım. Şirket 1991 yılında Almanya’da kurulmuş göz takibi konusunda gözünüzü takip eden ısı haritaları ve bilgi odaklı önemli araştırmaları, dökümanları elde etmiş bulunmakla beraber, son yıllarda artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojisi üzerinde yoğunlaşmış. Bu yeni satın alma haberi ile Apple şirketi, Microsoft şirketinin Hololens’i gibi kullanıcın izlediği yönü tespit eden gelişmiş bir VR/AR teknolojisi konusunda çalışmalara resmen başladı diyebiliriz.

SMI, internet sitesinde satın alma ile bağlantılı olarak bazı değişikliklere gidilmiş bulunmakta. Mevcut ürünlerin listelenmesine son verilmiş ve şirketin adres bilgileri, yönetim kadrosu kalıcı olarak kaldırılmış. Bu değişiklikler ile şirketin Apple tarafından kesin olarak satın alındığı görülüyor. Bununla alakalı olarak şirketin merkezi de Cupertino‘ya taşınıyor.

Bu alanda yaptığı satın alım ile Apple şirketi SMI şirketinin teknolojisini kendi bünyesinde kullanarak ileriye dönük, yeni teknolojileri bizlerle buluşturabilir. Son olarak söyleyecek olursak Apple‘ın, SMI şirketi için ne kadarlık bir ücret ödediği bilinmiyor.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.834 views