Bizimle İletişime Geçin

Apple Uygulama Geliştirme Üzerine Ders Verecek!

Genel

Apple Uygulama Geliştirme Üzerine Ders Verecek!

EĞİTİM ÜZERİNE GÜZEL ADIMLAR BUNLAR!

Apple teknoloji dünyasında atacağı adımlar için şimdiden yapı taşlarını oluşturmaya kararlı. Swift ile Uygulama geliştirme ismini taşıyan eğitim programı ile ABD’de 30 küsür kadar yüksekokula yazılımın temelleri başta olmak üzere dersler ekleyeceğini duyurdu.

Çok uzun zaman önce olmamak üzere  Apple; Mayıs ayında yaklaşık olarak 180 saatlik bir eğitim sürecini yardımcı kılavuz ile destekleyerek ücretsiz bir uygulama geliştirme programı başlatmıştı.

Eğitim kurumlarında da bu desteğini sürdüren Apple yazılım üzerine bu yıl içerisinde gerçekten önemli adımlar attı.

Bahsedilen yeni yazılım geliştirmeyi içeren ders kitleri önümüzde ki yıl içerisinde eğitim ve öğretim sürecine dahil edilecek.

HANGİ PROGRAM ÜZERİNE YOĞUNLAŞILACAK?

Apple’ın başta olmak üzere şirketin içerisinde yer alan mühendis ve eğitimcileri ile oluşturulan yeni uygulama geliştirme eğitimi SWIFT odaklı olacak.

Bu konuda herhangi bir fikre sahip olmasalar dahi Apple şirketi,  genç yeteneklerin kendini doğru bir eğitim ile beraber geliştireceklerine inanıyor.

Sonbahar aylarında eğitim sürecinin akışına eklenecek olan yeni yazılım geliştirme dersleri ilk olarak Austin Community Coolege District’in (ACC) müfredatına eklenmiş olacak.

Yaklaşık olarak 70 bin küsür kadar öğrenciye ulaştırılması beklenen yeni eğitim programı, Apple’ın şirketinin yorumu ile öğrencilerin okul hayatlarından iş hayatlarına adım attıklarında sektör üzerine yeni bir eğilimleri olmasını umuyor.

İŞ SEKTÖRÜNDE YENİ KAPILAR AÇACAK

Apple yapmış olduğu basın röportajında  geçtiğimiz yıl  içerisinde ABD sınırları dahilinde yazılım geliştiren kişilerin yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık bir gelir sermayesi elde ettiklerini ve bunun ilerleyen teknolojik gelişmelerle  daha da artacağını vurgulamıştı.

Apple şirketinin CEO’su Tim Cook görüşünü bildirirken

“Apple’ın izlediği uygulamaların dış dünyaya pozitif bir yansıması olduğunu görmekteyiz. Yaptığımız bu tür eğitim ve uygulama geliştirme seçenekleri ile herkese aynı eşitliği oluşturduğumuzu umuyoruz.”

diyerek yazılım dünyası başta olmak üzere yaptıkları küresel destekler ile de dikkat çekmişti.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
2.535 views