Bizimle İletişime Geçin

Imagination Technologies Zor Durumda!

Genel

Imagination Technologies Zor Durumda!

Apple daha önce ki zamanlarda PowerVR için kullandığı Imagination Technologies şirketi, Apple ile yaşadığı ikili anlaşmazlıklar nedeni ile belli bir süre önce ortaklıktan çıkarılmış ve bu durum Imagination Technologies şirketi için pekte olumlu bir gelişme sağlamamıştı. Öyle görünüyor ki bu afallama döneminden sonra da kendini toparlayamayan şirket bugünden itibaren satışa çıkarıldığını duyuruldu.

PowerVR

Anlaşmazlıkların Nedenleri Neler?

Bu olaydan önce Apple’ın kendi  GPU-Grafik işlemcisini ,  kendi başına üreteceğini duyurduğunda  Imagination  şirketinin hisseleri ciddi derecede çalkalanmıştı. Başta iki ünitesini sistem dışı bırakan Imagination teknoloji şirketi az önce de bahsettiğimiz gibi bugünden itibaren şirketi satışa çıkardığını bildirdi. Apple gibi büyük bir teknoloji devini kendi tarafından kaybeden şirket öyle gözüküyor ki ekonomik şartlar altından kalkmayı başaramamış.

Bu işin perde arkasında, bizim bilmediğimiz sorular ya da sorunlar ortaya çıkabilir. Şu anki tahminlere göre Apple’ın grafik işlemci üzerinde tek başına ilerleme arzusu, patentli teknolojiyi ihlal etme ihtimalinin olması ile birlikte bu sıkıntılarla beraber çok sayıda ciddi davaların oluşabileceği öngörülüyor. Şirketin satış durumu olur da gerçekleşirse hisselerin yüzde 8.1’i Apple’a ait olduğunu hatırlatmakta fayda var.
Apple’ın bu teknolojiye geçiş arzusunun yaklaşık olarak 2-3 yıl daha süreceğini göz önüne alırsak, iki şirket arasındaki lisans anlaşmazlıklarının devam etme ihtimali olası görünüyor.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
416 views