Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan Sürücüsüz Otomobil Bombası!

Genel

Apple’dan Sürücüsüz Otomobil Bombası!

Apple CEO’su Tim Cook Bloomberg’e verdiği röportajda şirketin sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmaya odaklandığını belirtti.

Temsili Görsel

Tim Cook Onayladı, Sürücüsüz Otomobil Konusunda Çalışmalar Devam Ediyor!

Apple’ın uzun süredir ağızdan ağıza dolaşan, çeşitli söylentilere yol açan ve herkesin bir şeyler dediği sürücüsüz otomobil dedikodusu sonunda birinci ağızdan onaylanmış oldu. Apple CEO’su Tim Cook Bloomberg’e verdiği röportaj ile sürücüsüz otomobil teknolojisini onaylamış oldu.

Bloomberg kaynaklarına göre Apple bu işe başlamadan önce 1.000 kadar mühendisi işe alarak 2014 yılında ilk temel taşlarını oturtmaya başladı. “PROJECT TITAN” isimli projenin başına 2016 yılında Apple yetkilisi Bob Mansfield geçiş yaptı. Mansfield hakkında ufak bir bilgi vermek gerekirse kendisi şirkete donanım mühendisi olarak katılmış ve Teknoloji Başkan Yardımcılığına kadar yükselmiş biridir. Apple Watch ve Akıllı Tv projelerindede yer aldığı biliniyor.

Bu sürecin fikirleşme , iletişim kısımlarında şirketin MCLAREN gibi bir firmayı bile alabilme potansiyeli olduğu söyleniyordu. Ama bunla ilgili açıklamalar direkt Bloomberg aracılığı ile Tim Cook tarafından gerçekleştirildi. Projenin şu an da 3 farklı kısımdan oluştuğunu belirten Tim Cook asıl önemli olanın otonom sürüş teknolojileri olduğunu söyledi. Tim Cook aslında bu eylemin bir otomobil üretmekten daha çok yazılım ve yapay zekanın bir harmanlaması olduğunu belirtti ve bununla beraber bu projenin “En zor yapay zeka geliştirmesi” olduğunu ve bunun kendisini heyecanlandırdığını belirtti. Kim bilir belki bu yolda Apple’ın atacağı doğru adımlar yeni bir otomobil anlayışına ışık tutabilir.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
854 views