Bizimle İletişime Geçin

FaceID iPhone 8 İçin Hazırlanıyor!

iPhone

FaceID iPhone 8 İçin Hazırlanıyor!

HomePod Yardımı İle iPhone 8!

Apple bu sene Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8’in (Bazı kaynaklara göre iPhone Pro olabileceği söyleniyor), yazılımcı konferansında tanıtılan HomePod’un açık kaynak kodları ile beraber yeni bilgileri FaceID dahil olmak üzere gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. FaceID detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Temsili görsel

Birkaç gün önce iPhone 8’in özelliklerinin bazı detaylarını, HomePod’un açık yazılım kodları aracılığı ile gün yüzüne çıktığı haberini siz okurlarla paylaşmıştık. HomePod yazılımını inceleyenler gene boş durmadı ve iPhone 8’in FaceID özelliği ile ilgili yeni detaylar keşfedilmeye başlandı.

Temsili FaceID ekranı

FaceID Açısı Yüz Okumada Yeni Bir Devir Açabilir!

HomePod sayesinde ulaşılan yazılım kodlarında en dikkat çeken özellik tabi ki FaceID.  FaceID özelliğinin kullanım açısının çok seçenekli ve kullanışlı olacağı söyleniyor ki telefonunuz masa  ya da herhangi bir nesnenin üzerinde dursa bile yüz taraması sorunsuz bir şekilde gerçekleşecek.

Yüzün bu noktalarını dikkate alıyor

Face ID ile geliştirilmeye çalışan diğer özellikte sabit bir performans sunması. Performans seviyesini en rahat şekilde tutmak için söylenen bilgilerden biri de Face ID’nin telefonunuz kapalı olsa dahi aktif halde çalışacağı yönünde.

Batarya Ömrünü Etkileyecek mi?

Tabii ki böyle bir teknolojiyi piyasaya sürmenin olumsuz yanları da olabilir. Takipçilerin bu konu hakkında en çok meraklandığı soru batarya probleminin olup olmayacağı yönünde. Face ID getirdiği yeni özellikler bakımından batarya ömrünü etkilemesi olası görünüyor. Apple’ın bu konuda ki hamlesini ilerleyen zamanlarda yapacakları açıklamalar ile göreceğiz.

 

iPhone 8’in, başarısız sonuçlanan Face ID taramaları sonucunda kendi kendini otomatik olarak bloklaması güvenlik açısından böyle bir seçeneği içerebilir.  HomePod’un yazılım kodlarından elde edilen bu veriler için Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Apple, iPhone 8 tasarımını onayladı!

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
1.358 views