Bizimle İletişime Geçin

iPhone 8’in Fiyatı Doğrulandı!

iPhone

iPhone 8’in Fiyatı Doğrulandı!

Apple’ın 12 Eylül tarihinde birçok yeni mobil cihazıyla birlikte dünya lansmanını gerçekleştireceği yeni amiral gemisi telefonu iPhone 8’in, fiyatı ile ilgili The New York Times‘tan önemli bir tahmin gelmişti. Şimdi de başka kaynaklar ve analistler bu tahmini doğruladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli gazetelerinden biri olan The New York Times’ın geçtiğimiz hafta yaptığı habere göre iPhone 8‘in başlangıç fiyatının Amerika Birleşik Devletleri için 999$ olacağı belirtilmişti. Bu fiyat başka kaynaklar tarafından da doğrulandı fakat doğrulayan bu kaynakların ve analistlerin isimleri henüz bilinmiyor. Yine aynı analistlere göre; iPhone 8’in en üst versiyonunun ABD fiyatının da 1200$ civarında olması bekleniyor.

Tüm bu tahminlere bakılırsa iPhone 8’in baz versiyonu olan 128GB’lık model olup 999$‘lık fiyata sahip olacak. 256GB’lık kapasiteye sahip olan iPhone 8 1099$, 512GB’lık en üst versiyonu ise 1199$‘dan satılacak.

Apple’ın şu anda piyasada olan akıllı telefonu iPhone 7’nin 32GB versiyonu 649$, 128GB versiyonu 749$, 256GB versiyonu 849$ fiyat etiketine sahip. Yine aynı şekilde iPhone 7 Plus’ın da 32GB versiyonu 769$, 128GB versiyonu 869$, 256GB versiyonu 969$’dan satışta.

SIM kilitsiz bir iPhone 7, ülkemize 3300TL‘lik bir fiyat etiketiyle gelmişti. Bu orantıyı iPhone 8’in 999$’lık fiyatı için uygularsak da 4600TL civarı bir fiyat etiketiyle ülkemizde satışa çıkabileceğini öngörebiliriz.

DEVASA DEPOLAMA ALANI!

Apple’ın iPhone 8 ile birlikte iPhone’lara 512GB’lık devasa kapasiteyi getiriyor olması da henüz resmi olarak doğrulanmış olmasa bile oldukça önemli bir yenilik gibi gözüküyor. Çünkü; günümüzde akıllı telefonların çektiği fotoğrafların, videoların kalitesinin artması, geliştirilen uygulamaların daha fazla özellik sunması gibi durumlar akıllı telefonların hafızalarının çabuk dolmasına yol açabiliyor.

Resmi olmayan iPhone 8 görseli.

iPhone 8 ile ilgili daha fazla bilgiyi 12 Eylül’de gerçekleşecek olan Apple’ın dünya lansmanında bulabileceğiz ve bu yeni iPhone’un ön siparişlerinin alınmasına da 15 Eylül tarihinde başlanması bekleniyor. Bu tahminlere bakacak olursak, teslimatlar da 22 Eylül civarı bir tarihte başlayacaktır.

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in fiyatı hakkındaki düşünceleriniz neler? Öngörülen satış fiyatı üzerinden satışa çıkacak olursa yeni iPhone modeli iPhone 8’i satın alır mıydınız ya da almayı düşünür müydünüz?

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
2.868 views