Bizimle İletişime Geçin

iOS 11 ile Güvenlik Artıyor!

IOS

iOS 11 ile Güvenlik Artıyor!

iOS 11 ve Yenilikler Keşfedilmeye Devam Ediyor!

iOS 11 yeniliklerinden bir tanesi daha fark edilmiş durumda. Apple’ın önümüzde ki ay kullanıcılara, kullanıma açacağı iOS 11’in mesajlar uygulaması  ile para gönderme özelliğinde yeni bir ayrıntı daha paylaşıldı. Yeni para gönderme seçeneğinde Apple güvenlik düzeyini yüksek tutacak.

iOS 11 VE PARA GÖNDERME İŞLEMİNE YENİ BİR SOLUK

Apple, Haziran ayında WWDC 2017’de iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 11 sayesinde mesajlar uygulaması ile para gönderme özelliğini rahatlıkla kullanabileceklerini açıklamıştı.

Ayrıntılardan bahsedecek olursak, sistem ödeme için Apple Pay seçeneğini kullanacak ve kullanım esnasında fotoğraflı kimlik doğrulama mecburi olacak.

Apple Pay Cash

Yeni özelliğimiz isimlendirilmiş hali Apple Pay Cash, bu sayede Apple Pay özelliğini kullanan uygulama Apple kullanıcılarının kendi aralarında kredi kartları aracılığı ile birbirlerine nakit para aktarımı imkanı sunuyor.

Uygulama üzerinden yapılan finansal işlemler yüzünden aklında soru işaretleri olan kullanıcılar için Apple para gönderimini daha güvenli bir durumla ilişkilendirmek istiyor.

Mesaj Yolu İle Para Gönderme

iOS 11 Beta 7’de incelenen bazı kod dizeleri, Apple Pay Cash ödeme seçeneğini tercih edecek olan kullanıcılar için fotoğraflı kimlik doğrulaması yapmaları gerektiğini iletiyor.

Bahsedilen yeni ödeme seçeneğinin ve para gönderme işlemlerinin son hali Eylül ayında yayınlanacak olan iOS 11 ile netlik kazanacak.

 

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
2.408 views