Bizimle İletişime Geçin

iOS 11 Beta 6 Yayınlandı

IOS

iOS 11 Beta 6 Yayınlandı

Apple tarafından WWDC 2017 etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen ve sahip olduğu onlarca farklı yenilik ile Apple kullanıcılarını heyecanlandıran iOS 11 için beta süreci devam ediyor. İki haftalık güncelleme periyoduna sadık kalan Apple, 7 Ağustos tarihinde yayınladığı iOS 11 Beta 5 sürümünün ardından, bugün iOS 11 Beta 6 sürümünü yayınladı.

Gelin, hep beraber Eylül ayında yeni iPhone modeli ile eş zamanlı olarak final sürümüne kavuşacak olan iOS 11’in, altıncı beta sürümü ile birlikte gelen değişikliklere göz atalım.

Hata Düzeltmelerini ve İyileştirmeleri Barındırıyor

Yaklaşık 230 MB boyutunda bir güncelleme olarak karşımıza çıkan iOS 11 Beta 6, önceki sürümler ile aynı şekilde hata düzeltmeleri ve iyileştirmelere ev sahipliği yapıyor.

Peki Güncelleme ile Gelen Yenilikler Neler ?

Güncelleme ile birlikte ilk göze çarpan detaylar, Apple’ın Anımsatıcılar ve Saat, Haritalar ve App Store uygulamalarının simgelerini değiştirmesi ve bazı duvar kağıtlarının kaldırılması oldu.

Güncellenen simgeler

Bunun yanı sıra, iOS 11 Beta 6 ile birlikte yeni AirPods animasyonları sisteme dahil edildi.

Sadece 64 bit desteğine sahip olan işlemcilerin yer aldığı cihazlar desteklendiğinden dolayı iOS 11’den iPhone 5, iPhone 5c, iPad 3 ve iPad 4 sahiplerinin yararlanamayacaklarını tekrar hatırlatmak isteriz.

Geliştiriciler için yayınlanan iOS 11 Beta 6 güncellemesini yükleyebilmeniz için ise cihazınızın UDID kaydının bulunması veya geliştirici profilini yüklemeniz gerekmekte.

Bunların yanı sıra iOS 11 Beta 6’dan kısa bir süre sonra iOS 11 Public Beta 5 de yayınlandı. Normal kullanıcılar (geliştirici kaydı bulunmayan kullanıcılar) da test programına kaydolarak iOS 11 Public Beta 5’i yükleyebilirler.

Not: Eğer beta sürümünü yükleyecekseniz test sürümlerinde yer alan hatalar nedeniyle cihazınızın stabil bir şekilde çalışamayacağını unutmamalısınız. Bizim önerimiz iOS 11’in final sürümünü beklemeniz yönünde.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
1.643 views