Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan AppStore ile Rekor Kazanç!

IOS

Apple’dan AppStore ile Rekor Kazanç!

Her geçen yıl dışarıdan yahut içeriden olsun büyümesine yeni olgular katan Apple şirketi, kendine münhasır olan AppStore ile kazancı inanılmaz seviyelere ulaştı demek kimse için zor olmaz. Elde edilen bilgilere göre şirketin bu yılın ilk yarısında, uygulama mağazasından ettiği gelir ve kazançlar 10 sene önce ki şirketin kendine ait gelirini gözle görülür bir şekilde katladı.

AppStore Nasıl Bir Gelişim Gösterdi?

Şu an için dünyanın, teknoloji camiasının önderlerinden olduğu herkes tarafından kabul edilen Apple şirketi, her geçen yıl büyüyerek yol katetmekte. Şirket isminin, ticari anlamda kullanıldığı her alan dahilinde ve çeşitli olacak şekilde teknoloji piyasasında kendine yer ediniyor. Bunun için verilebilecek en açık ara örneğimiz ise kesinlikle AppStore olacaktır. AppStore kendi piyasasında öylesine bir büyüme, gelişme kat etti ki bu ilerlemenin maddi kazancı şu anda Apple şirketinin 10 yıl önce, ilk çıkan iPhone modelinin gelirinden kat ve kat fazla.

AppStore Alışveriş

Çeşitli konularda araştırmalara yer veren SensorTower şirketi yayınladığı bilgilere göre Apple teknoloji şirketinin, yılın ilk yarısında AppStore’dan 4.9 milyar dolar kazandı. Bu rakam, az önce belirttiğimiz üzere ilk çıkan iPhone modelinim toplam gelirinden bile fazla. 2007 yılında şirketin her şey dahil olmak üzere toplam geliri 3.7 milyar dolardı. Bir karşılaştırma yapacak olursak Apple şirketinin ne kadar hızlı büyüdüğünü görmemiz çok zor olmayacaktır.

2013 yılında AppStore geliri  %1.1 – %1.3

2016 Yılında AppStore geliri %3.3 – %3.4

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
793 views