Bizimle İletişime Geçin

Google Assistant IOS’a Geldi

IOS

Google Assistant IOS’a Geldi

Herkese tekrardan merhabalar. Bunu yazmak için biraz geç kalmış olsamda, şaşırtıcı bir olay oldu ve Google Sanal Assistant’tı IOS için indirilmeye sunulmuş bulunmakta.(9.2 üstü sürüm gerektirir.) Google Sanal Assistant , Siri’nin yaptığı bir çok şeyi yapmakla beraber aralarında rakipsel bir anlayış hakim sürecek mi, Google’ın ilerleyen zamanda sunduğu yeni geliştirmeler ile hep beraber göreceğiz.

Siri GIF - Find & Share on GIPHY

Google Assistant nedir?

Google Assistant ellerinizi kullanmadan sadece sesiniz yardımı ile  “Okey Google” komutuyla  sizin için belirli olanakları, işlemleri yapmanızı sağlar. Google Assistant yaptığınız aktiviteleri, sportif takiplerinizi aklında tutabilir. Bunlarla alakalı olarakta size tavsiyelerde bulunabilir. Google Assistan tabi ki fonksiyonlarını internet bağlantısı ile sağlamakta olduğu için internet bağlantınızın olması gerekiyor. Google Assistant yakın bir süre içerisinde akıllı saat,televizyonlar akıllı ev ve araç sistemleri içerisinde de kullanılabilir hale gelmesi tahmin ediliyor.

Product Hunt GIF - Find & Share on GIPHY

Kötü haberimiz şudur ki uygulama henüz ülkemizde kullanılabilir değil. İlerleyen zaman diliminde Google Assistant’ı Türkiye mağazasında da görmek en kısa zamanda mümkün olabileceğini tahmin ediyoruz.

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
1.072 views