Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan Çin Mağazasına VPN Temizliği!

IOS

Apple’dan Çin Mağazasına VPN Temizliği!

ÇİN’İN POLİTİKASI İLE VPN’LER KALDIRILIYOR!

Çin’in VPN üzerine yaptığı sansürlemelerin bu aralar çok fazla konuşulduğunu hepimiz biliyoruz. Son hamle de Apple şirketinden geldi. Apple şirketi, Çin AppStore mağazasında bulunan VPN uygulamalarını kaldırdı.

Konunun ana fikrine dönecek olursak, Çin ülkesi “Greatwall” ismini verdikleri sansür işlemi ile Çinli kullanıcılarının Google, Facebook, Twitter vb siteleri girmesine müsade etmiyordu. Durum böyle olunca, Çinli kullanıcılar art arda gelen yasaklamalar üzerine VPN kullanımını yoğunlaştırmıştı.

Çin hükümeti bu olayın üstesinden gelerek, erişim yasağını çözmek isteyen vatandaşlarının VPN kullanımına yasak getirmişti.

VPN yasağını “söz uçar yazı kalır” ile bağdaştıracak olursak, bu sözlü bildirim pekte işe yaramamış olacak ki kullanıcılar AppStore üzerinden VPN alternatiflerini deneyip, internet yasağının üstesinden gelmişti.

Apple şirketi Çin’in bu yasağı üzerine, aldığı ani karar ile Çin’in AppStore mağazası üzerindeki VPN uygulamalarını kaldırdı.

VPN uygulamalarının programcıları ve yetkilileri, Apple’ın bu politika ile sansüre destek verdiğini ve bu yasaklamanın kendilerini endişelendirdiklerini söyledi.

Bu olay üzerine Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Yeni gelişmeler için hatta kalın 🙂

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
93 views