Bizimle İletişime Geçin

Apple Programlama Öğretecek

IOS

Apple Programlama Öğretecek

 


Teknoloji liderlerlerinden Apple, ülkedeki öğrencilerine programlama öğretmeye kararlı. Apple bilgisayar yazılımcılığı-programcılığı için yeni bir eğitim – ders niteliğinde bir program geliştirdiğini duyurdu.

PROGRAMLAMANIN GELECEĞİ!

Apple’ın yaptığı yeni açıklamaya göre ; Geliştirdikleri ve yakın zamanda aktif olarak görebileceğimiz uygulama sayesinde öğrencilerin “Swift” adlı uygulamayı öğrenebileceklerini duyurdu. Bununla beraber uygulama sayesinde Apple işletim sistemi olan IOS içinde uygulama geliştirme imkanının sağlandığını belirtti.

Amerika genelinde sonbahar mevsiminde yaklaşık olarak 5-6 önlisans verebilen yüksekokulunda , yaklaşık olarak 500 bin küsür öğrencinin kullanıma hazır olarak başlayacağı uygulama kiti için Apple’ın ayrı olarak bir müfredat programı içeriği oluşturmayı planladığı bildirilmiş.  Açıklama sırasınca kendi görüşlerini vermeyi de ihmal etmeyen Tim Cook; Yazılım geliştirmenin ABD yahut dünya için olsun geleceğin temel bir yapıtaşı olduğunu ve olacağını belirterek altını çizen Cook ayrıca şu sözleri de kullandı:

“Programlamanın içeriği açısından bu süreçte hem bireysel hemde genel olarak Amerika’nın ekonomiksel durumuna katkısını ilk açıdan görmüş olduk.”

Ayrıca Apple 1.5 milyon kullanıcıyı aşkın insanın IOS için program geliştirme-yazma girişiminde olduğunuda söyledi.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
499 views