Bizimle İletişime Geçin

Apple Siri İçin Yenilikçi Fikirler Geliştiriyor

IOS

Apple Siri İçin Yenilikçi Fikirler Geliştiriyor

Evet son gelen bilgilere bakacak olursak Apple Siri için farklı arayışlar içinde. Örnek vermemiz gerekir ise Google’ın “Home” ve Amazon’un “Echo” adında piyasada yer alan konuşan hoparlörüne benzer bir yeniliği Siri ile göreceğiz. Apple böylece  kesin olarak Siri ile ilgili ayrıca bir hoparlör geliştireceğini duyurdu.

SİRİ’ye Özel Hoparlör Yolda!

Apple’ın dünya çapında herkese hitap edecek olan özellikle teknoloji severlerin ilgisini ayrıca çekeceği yazılımcı konferansında Kaliforniya , San Jose’de Siri için geliştirdiği harici hoparlörü duyuracağını söyledi. Hayranlarına ise birazcık üzücü bir haber olarak eğer ki  ürünü almak isterler ise maalesef sene sonuna kadar beklemek durumunda kalacaklar.

Son zamanlarda yayınlanan haberler, söylentiler doğrultusunda Apple mühendislerinin ve yetkililerinin Siri’nin hoparlörünün ileri bir prototip sürümünü kendi evleri çevresinde deneme yoluna girişmeye başlamışlar bile. Bununla kalmayacaklarını da belirterek cihaz için kullanım kolaylığını,yatkınlığı ve en iyi tasarımı elde etmeye çalışmak için çaba sarf ettiklerini belirtti. Apple’ın tanıtacağı bu yeni teknolojisinin bir ekranın olmadığı da belirtiliyor. Bu şekilde mühendisler hoparlör üzerinden farklı bir ses teknolojisi oturtmayı planlıyorlar. Apple’ın ev ürünleriyle uyumlu olacağı kesin olarak görülen hoparlör ayrıca evde uyumlu olabilecek cihazlarıda ses – komut teknolojisi ile kontrol edebilecek.

 

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
793 views