Bizimle İletişime Geçin

“iPhone’un” İlk Adımları

iPhone

“iPhone’un” İlk Adımları

Hazır daha yeni olarak iPhone’un 10. Yılını kutlamış bulunurken. Biraz da geçmişte, o akıllı telefon anlayışımızı değiştiren zamana 2007 yılına, şöyle  bir göz atsak fena olmaz sanki. Apple’ın 10 yıl önce Steve Jobs tarafından San Francisco’daki Macworld Conference and Expo’da hayatımıza yeni bir soluk, daha doğrusu yeni bir düzen getirdiği akıllı telefonu iPhone’un, ilk tasarlanma zamanına ait prototip resimler, resmi bir Apple çalışanı tarafından bizlerle paylaşıldı.

İLK HALİ NASILDI?

Her teknolojik cihazda olduğu gibi hepsinin ayrı bir tasarlanma aşaması, düşünme evresi ve en önemlisi her çalışan için farklı bir hikayesi var. Apple’ın eski arayüz müdürü Ken Kocienda, iPhone’un hayatımıza girmesinden önce ki gelişme sürecince oluşturulan bir prototipi biz sıkı takipçilerle paylaştı.

İlk iPhone Prototipleri

Yukarıda gördüğünüz iPhone prototipleri, Apple’ın ise “Wallabies” olarak adlandırdığı ilk iPhone’un, tasarımsal fikirlerinden biri. Fotoğrafa iyice baktığımızda ise prototipin, geniş bir kılıf içinde sıkı bir şekilde gizlendiğini görüyoruz. Geçmişi de hatırlamış bulunarak, 10. Yılını geride bırakan “iPhone” ile Eylül ayını beklemeye koyulabiliriz.

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
942 views