Bizimle İletişime Geçin

iPhone 8 ile Yeni Parmak İzi Çözümü

iPhone

iPhone 8 ile Yeni Parmak İzi Çözümü

iPhone 8 ile Yeni Parmak İzi Çözümü

Apple tarafından iPhone 8 modeli ile birlikte yeni bir parmak izi tarayıcısı çözümüne geçeceği ileri sürülmüş durumda.

Bu zamana kadar, Touch ID adlı parmak izi tarayıcısını kullanan Apple, yeni çıkaracağı iPhone 8 modelinde farklı bir çözüm sunabilir. İşte geleneksel kapasitif dokunma teknolojisi kullanan, Touch ID’nin yerini alacak teknolojinin detayları.

iPhone 8 ile Touch ID’ye Veda

DigiTimes, endüstri kaynaklarından aldığı bilgilere dayanarak, Apple tasarımı dahili bir parmak izi sensör aygıtının yolda olduğu ve uzun zamandır kullanılan Touch ID’den vazgeçileceğini ileri sürmüş durumda.

Bu anlamda radikal bir tasarım beklenilen iPhone 8’de, sanal bir Home tuşunun ekrana gömüleceği belirtiliyor. Apple’ın yeni OLED iPhone’larında, Synaptics‘in Natural ID dokunmatik parmak izi okuyucusu veya Qualcomm‘un Sense ID parmak izi teknolojisini kullanmadığı söylenirken, şirketin kendi AuthenTec algoritmasını, Privaris cam kimliklendirme teknolojisi ile birleştirdiği ve yeni bir parmak izi ID çözümü sunacağı vurgulanıyor.

Apple’ın Touch ID parmak izi sensör teknolojisinin de aslında şirket tarafından 2012 yılında satın alınan AuthenTec’ten geldiğini de not olarak belirtelim. Privaris adlı biyometrik güvenlik şirketinden ise Apple, Haziran 2015 tarihinde bir patent portföyü satın almıştı. Bu portföyde düzinelerce dokunmatik ekran ve parmak izi okuma odaklı içerik olduğu söylenenler arasında.

Apple’ın kendi  geliştirdiği parmak izi ID çözümünün TSMC’nin 65nm işleme teknolojisine sahip 12 inç hattında üretileceği söyleniyor. Yeni OLED ekranlı iPhone’un ise yeni parmak izi çözümü sebebiyle Eylül ayında üretileceği de iddialar arasında.

10. yıla özel iPhone modelinde, yüz tanımlama ve iris tarama teknolojilerinin yanı sıra ultra ses gibi biyometrik yetkilendirme sistemlerine de yer verileceği söyleniyor.

Bakalım bu iddiaların kaçı doğru çıkacak bekleyip hep beraber göreceğiz.

Sizce yeni iPhone modeli güvenlik açısından nasıl olacak?

iPhone 8 hakkında yeni detaylar!

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
1.583 views