Bizimle İletişime Geçin

iPhone 8 için Touch ID bilmecesi!

iPhone

iPhone 8 için Touch ID bilmecesi!

iPhone 8 hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan haberler ile birlikte bu yıl kullanıcıların karşısına home tuşunu kaldırarak, farklı bir tasarım ile çıkacak olan Apple, yeni telefonu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Touch ID bilmecesi devam ediyor!

Kullanıcıların merakla beklediği iPhone 8 hakkında her geçen gün farklı bir iddia ortaya atılıyor. Ortaya atılan iddialara göre yeni amiral gemisinde bulunacak olan Touch ID tartışması halen devam ediyor.

Ortada birbirinden farklı söylentilerin dolaştığı bugünlerde neye inanacağımızı şaştık. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan konsept tasarımlarıyla Apple‘ın yeni telefonu hakkında yavaş yavaş bilgi sahibi olmaktayız.

Hatırlayacağınız üzere yeni telefonda Touch ID kaldırılarak, ekranın altına gömülerek sanal hale getirilmek isteniyor. Henüz bu konuda net bir bilgimiz olmasa da, gelen söylentiler bu bilmeceyi yavaş yavaş şekillendirmeye başladı diyebiliriz.

iPhone 8

Hong Kong merkezli araştırma şirketinin sunmuş olduğu rapora göre Apple, yeni telefonunda OLED ekran, geliştirilmiş kablosuz şarj özelliği ve Touch ID sensörü ile karşımıza çıkması bekleniyor. Diğer iPhone modellerinde alıştığımız şekildeki sensör, bu sefer telefonun arkasına konumlandırılacağı konuşuluyor.

Maksimum ekran boyutunu yakalamak için bu yola başvuracak olan teknoloji devi, telefonun arkasına Touch ID sensörünü konumlandırarak karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Böylece ortalıkta dolaşan iki tasarımdan birisiyle ilerleyen zaman içerisinde buluşacağız gibi duruyor. Her geçen gün farklı bir fikrin ön plana atıldığı bugünlerde, kullanıcıların kafası karışmaya devam ediyor.

Son olarak unutmadan hatırlatacak olursak, geçmiş zamanda sızdırılmış patenlere göre Apple, yeni telefonlarında Touch ID‘yi ekranın altına gömerek, sanal hale getireceği ortaya çıkmıştı. İlerleyen zaman içerisinde bu bilmecenin cevabı verilecektir. Ancak şu anlık, beklemekten başka çaremiz yok.

:: Siz Touch ID bilmecesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müthiş bir iPhone 8 konsepti ortaya çıktı!

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
1.240 views