Bizimle İletişime Geçin

Yeni iPhone hakkındaki tüm söylentiler!

Genel

Yeni iPhone hakkındaki tüm söylentiler!

Apple’ın bu sene merakla beklenen yeni cihazlarından iPhone, bazı analistlere göre hazırlanan detaylar üzerine önemli değişiklikler gösterecek.

Yeni iPhone hakkındaki tüm söylentiler!

Özellikle sunulacak olan model, isim konusunda da birçok yerde konu oldu. Akabinde 10.yılına giren iPhone, özel bir isimle sunulacak gibi görünüyor.

Tasarımdaki farklılıklar

Yeni modelde en önemli değişiklik, iPhone 6’dan beri kullanılan alüminyum dizaynın ileri derecede değişeceği tartışılıyor. Özellikle “Cam Gövde” konusunda birçok iddia var. Tabii ki bu tasarım ciddi anlamda risk içermekte. Açıkçası 7’de olan Jet Black(Simsiyah) modeli, sunulan materyali yüzünden dayanıklılıkta oldukça sıkıntılı. Büyük ihtimal çerçeveler alüminyum, arka bölüm 2.5D cam olacak. Özel olarak, Apple Watch S2’de bulunan seramik kullanılabilir.

 

Ekran-Kasa oranı

Yıllardır Apple, ekran-kasa oranında bir gelişme göstermedi. Özellikle Plus modellerindeki oran, gözden kaçmayan detaylardan. Android cephesine baktığımızda konunun ne kadar ileri gittiğini görüyoruz. Boyut açısından 5 inç üzeri ve  OLED teknolojisi ile geleceği söylenmekte. OLED ekran gelmesi  oldukça düşük ihtimal, nedeni ise son iki modelde de(6s ve 7 için) OLED ile geleceği söyleniyordu. Umarım gelmesi ile beraber daha kaliteli ekrana sahip olur.

Kameradaki detaylar

Çift kameranın normal ve plus modelinde de aynen kullanılacağı söz ediliyor. Fakat çift kameranın gelmesinden çok ortaya konulacak 3D yüz algılama teknolojisi adından söz edecek. Geç olmadan rakiplerinden önce bu özellik aktif hale gelirse, reklamlarında bol bol bunu göstereceklerini, satışlarda ise oldukça etkileyici olacağını diyebiliriz.

7

Yanında gelmesi ve değişmesi gerekenler 

2012 yılından bu yana beraberinde sunulan EarPods’un güncellenmesi, daha iyi bir ses ve daha yalıtımlı bir kulaklık ile gelmesi gerekmekte. Geçen dönemde kablosuz olarak sunulan AirPods’un, Türkiye’deki 699TL’lik fiyat etiketi, almak isteyenleri bu açıdan üzdü. Ayriyeten Batarya konusunda da önemli değişiklikler yapılıp, son yılların gözde özelliği kablosuz şarj teknolojisi ile beraber sunulacağı bekleniyor. Yanında gelecek şarj aletinin de daha hızlı şarj teknolojisiyle beraber geleceği söylenmekte.

AirPods’un yeni model ile sunulma ihtimali ise epey düşük, bakalım ilerleyen günlerde karşımıza ne gibi detaylar gelecek, hep beraber göreceğiz.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.605 views