Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan OLED Yenilenmesi!

iPhone

Apple’dan OLED Yenilenmesi!

YENİ BİR OLED HAMLESİ!

Sızıntıları ile gündemden düşmeyen Apple şirketinin, yakın zamanda çıkacak olan yeni amiral gemisi modeli iPhone 8’in, OLED teknolojisi hakkında yeni veriler elde edildi.

5.8 inç gibi bir OLED ekran boyutu ile gelmesi planlanan iPhone 8’in ya da diğer bir sızıntıya göre iPhone Pro’nun ekran teknolojisinde, bu alanda kendine farklı bir yer edinen Samsung şirketinin imzası olacağını düşünüyorduk. Bir yandan hala bu durum geçerli fakat Apple şirketi bu teknolojik yardımın son halkasını kendi tamamlamak istiyor olacak ki, kendi OLED teknolojisine odaklanma yoluna girmiş gözüküyor.

APPLE’IN OLED ÜZERİNE PLANLARI!

Tabi ki haberlerin olmazsa olmazı olarak biz takipçilere her zaman bilgi kaynağı sağlayan sızıntılar bu sefer Apple şirketinin kendine ait CVD (Kimyasal Olarak Buhar biriktirme) makineleri edindiği yönünde.

Mevcut iPhone Ekranları

OLED ekran teknolojisinin nimetlerinden faydalanmak için de, OLED AR-GE’si ile ilgili Tayvan’da bir tesis kurdu.

Eğer edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yorum yapacak olursak, Apple şirketi bu stratejik hamlesi ile bir yandan da teknoloji pazarında; bir dost bir düşman şeklinde yaklaşımlarla kıyasıya rekabet ettikleri Samsung şirketine, ihtiyaç oranını da düşürmek istiyor.

Temsili OLED ekran görseli

Üretim konusuna da ayrı bir paragraf açacak olursak, Apple şirketi tedarikçi olarak Pegatron ve Foxconn gibi Çin odaklı kuruluşlara kiralama ya da anlaşma yolu ile bu teknolojik hamleyi yaptıracağı tahmin ediliyor.

OLED Panel üretimi için oluşturulan CVD makinalarının ticaret potansiyeli büyük bir oranla Samsung üzerinde. Apple’ın bu konu hakkındaki çözüm ve adımlarını edindiğimiz bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşacağız.

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla iPhone

Popüler Haberler

Yukarı
753 views