Bizimle İletişime Geçin

Apple Amerika İçin Umut Olmaya Devam Ediyor!

Genel

Apple Amerika İçin Umut Olmaya Devam Ediyor!

Apple, Amerika’daki yatırımlarına devam ediyor. Teknoloji devi Amerika üretim ağına yapacağı dev yatırım ile gündem konusu oldu.

1 Milyar dolarlık dev yatırım!

Amerika’da Trump’ın seçilmesinden sonra özellikle yerli şirketler açısından zorlu bir süreç başlamıştı, zira ABD Başkanı Donald Trump, yerli şirketlerinin üretim tarafını Amerika’ya kaydırıp istihdam yaratılmasını istemişti.

Birçok şirket de Trump’ın bu isteğini yerine getirmeye başladı, hali hazırda iPhone, iPad ve çeşitli cihazlarını Foxconn iş birliğinde Çin’de üreten teknoloji devi, Amerika’da Foxconn ile beraber bir “Oled Ekran Üretim Tesisi” fikrini hayata geçirdi.

Apple

Şimdilerde ise teknoloji devinin Amerikan üretim ağına yapacağı 1 milyar dolarlık destek konuşuluyor , geçtiğimiz günlerde şirket Ceo’su Tim Cook tarafından resmi açıklama geldi, Tim Cook’un sözlerinde vurguladığı şey ise “ülkedeki üretim ağına yaptığımız bu yatırım imalat sektöründe hareketlilik yaratıp, istihdamı olumlu yönde etkileyebilir.” 

Tim Cook’un söylemleri ve Apple’ın destekleri bununla da bitmedi, Tim Cook’un açıklamalarına göre Apple’ın yazılımla uğraşan kişileri ve geliştiricileri de destekleyip, çok daha farklı alanlarda insanlara umut olabileceğini belirtti.

Yapılan 1 milyar dolarlık bu yatırımın ve gelecekte yapılacak diğer yatırımların ise ayrıntılarıyla yılın 2. çeyreğinde açıklanması bekleniyor.

:: Yapılacak olan bu yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Müthiş bir iPhone 8 konsepti ortaya çıktı!

 

Meraklı, araştırmayı seven, spor sevdalısı, hoşgörülü bir insan evladı.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.243 views