Bizimle İletişime Geçin

Apple, iTunes Ortaklarına Yönelik Komisyon Kesintilerini Açıkladı

Genel

Apple, iTunes Ortaklarına Yönelik Komisyon Kesintilerini Açıkladı

Apple, iTunes üyelerine yönelik komisyon oranları konusunda fikrini değiştirdi.

Apple Kesintiler Hakkındaki Fikrini Değiştirdi !

Daha önce tüm fiyatların (Mac ve iOS uygulaması satın alımlarında ve her iki işletim sisteminde uygulama içi satın alımlar için) yüzde 7’den yüzde 2.5’e kesileceği bildirildi. Fakat ardından Apple yaptığı açıklamada sadece iOS’da uygulama içi satın alımlarının komisyonunun %2.5’e düşeceğini söyledi. Diğer tüm satın alımlar için komisyon oranı aynı seviyede kalacak.

Komisyon oranları, iTunes ortaklarına yapılan ödemelerdir. Herhangi birisi iTunes’ten alışveriş yaptığında veya herhangi bir ürünün bağlantısına tıkladığında ortaklar bu satın alımdan veya tıklamadan komisyon alır. Mesela iOS ve Mac üzerinden yapılan satım alımların %7’si.

Apple’nin ise neden bu kadar hızlı karar değiştirdiği bilinmiyor fakat iTunes ortaklarının isyanı sonucunda bu karara varmış olabilecekleri düşünülüyor.

9to5Mac ayrıca, bu ödemelerin (iOS uygulama içi satın alma) birçoğunun abonelik yenilemek için olduğundan, komisyon oranını yalnızca iOS satın alımlarında azaltmanın daha mantıklı olduğunu ve bu yüzden uygulama ortaklarının satın alma işlemlerinden daha az pay alacağını belirtti.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
1.321 views