Bizimle İletişime Geçin

Yeni Vizyon HomePod!

Aksesuar

Yeni Vizyon HomePod!

Apple’ın geçtiğimiz WWDC’de resmi olarak tanıttığı HomePod ile akıllı hoparlör piyasasına giriş yaptığını resmi olarak kullanıcılarına duyurmuş oldu. Aslında başta Amazon‘un, akıllı hoparlör piyasası üzerine sunduğu cihazı ECHO ile yeni bir viral oluşturması diğer firmalara örnek oluşturdu, şimdi ise Apple kendi akıllı hoparlörü olan HomePod‘u görücüye çıkardı. Yazılımcı konferansından önce de Apple’ın, yeni bir akıllı hoparlör duyurusu yapacağı konuşuluyordu ve nihayetinde bu resmiyete kavuşmuş oldu. Ancak şunu söylemekte yarar var ki söylentiler ile Apple’ın yeni cihazı hakkındaki tahminler, pek de doğru çıkmadı. Şu anda akıllı hoparlör açısından piyasada hakimiyetini sürdüren taraf Amazon, fakat Amazon çokta geniş bir pazarlama hacmine sahip değil. Bundan dolayı Apple‘ın HomePod ile yapacağı küresel çaplı satış stratejileri, taşları yerinden oynatabilir.

Amazon’un başta ECHO adlı akıllı hoparlörü piyasaya sürmesi ile baya ilgi toplaması, anlaşılan Google‘ında ilgisini çekmiş olmalı ki kısa bir süre sonra Google Home isimli akıllı hoparlör satışa sunuldu.

TASARIM VE DETAYLAR!

Apple’ın yeni oyuncağı hakkında az öncede söylediğimiz gibi bir arşiv dolusu söylentiler vardı. Hoparlörün Echo Show gibi bir ekrana sahip olabileceği, videolar oynatabileceği , görüntülü konuşma sağlayabilmesi gibi gibi örnekler ile bu söylentileri çoğaltabiliriz fakat bu söylentilerin hiç biri doğru çıkmadı.

HomePod

Bunların aksine HomePod bizlere MacPro’nun olağanca sadeleşmiş ve küçültülmüş bir versiyonu olarak tanıtıldı. Şu an için HomePod için çok fazla yenilik ile geldiğiniz söyleyemeyiz. Biraz daha detaylara inecek olursak, HomePod’un şu anda göz ile görülebilen farklarından biride kendine ait (IOS) işletim sistemine sahip olması. Performansını A8 Yonga setinden alacak olan cihaz için başta evet,  A8 mi? Eski değil mi? Gibi soru oklarını yöneltebilirsiniz ama birazcık daha detaylı düşünülünce HomePod bir akıllı hoparlör ve bu yüzden gelecekte yapacağı işlemler, senkronizasyonlar için A8 yonga setinin oldukça yeterli olduğu görüşünü benimseyebiliriz.

Izgaralı ve hafif aralıklı bir tasarıma sahip olan hoparlörde, üst kısmında kendine ait bir dokunmatik yüzey bulunmakta. Dokunmatik ekranı harekete geçirmek ister iseniz de ”Hey Siri” şeklinde seslenmeniz yeterli oluyor. Siri’nin animasyonunun da göze çok zarif geldiğini belirtelim.

6 adet hoparlöre sahip cihazımız eko önleme özelliği ile sesi size temiz ve oldukça duru bir şekilde iletilmesini sağlıyor. Apple Music ile bu tecrübeyi denemek isteyebilirsiniz.

Homekit ile uyumlu çalışabilen HomePod, eğer ki akıllı bir ev sahibi iseniz yapabileceklerinizi bir hayli arttırma şansına sahip oluyorsunuz. Dediğimiz gibi akıllı eviniz var ise HomeKit uyumu ile yapabilecekleriniz sınırlandırılmıyor ve cihazımız 349 dolar fiyat etiketi ile  Aralık ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Aksesuar

Popüler Haberler

Yukarı
1.207 views