Bizimle İletişime Geçin

Microsoft iPad İçin Klavyeli Kılıf Yapacak

Aksesuar

Microsoft iPad İçin Klavyeli Kılıf Yapacak

Microsoft ve Klavyeli Kılıf Söylentisi!

Kimi zaman teknoloji şirketleri sıkı bir çekişme içerisindeyken, bazı konularda ortak bir şekilde çalıştıklarını görebiliyoruz. Dizüstü ve Surface adlı tabletleri ile teknolojide kendine yeni bir tecrübe kazandırmak isteyen Microsoft şirketi, şimdi de iPad için bir klavyeli kılıf hazırlığı içinde olabilir.

Ortaya çıkan doküman

Teknolojinin ışığında birbirleri ile yarışan firmalar kimi zaman kendi aralarında ticari ilişki içinde olabiliyorlar. Söylentiler doğru ise Microsoft, iPad için klavyeli kılıf hazırlığında.

Microsoft’un kendi web sitesinin içerisinde bulundurduğu dokümanların PDF içeriğin de oldukça şaşırtıcı bir hamle görüldü. Dosyanın içinde “iPad Touch Cover” adlı bir klavyeli-kapaklı kılıf içeriği göze çarpıyor.

Temsili görsel

Sayfanın içeriği Lityum bataryalarının taşınması ile ilgili bir bölümde olduğu için tahminler kılıfın bir bataryaya sahip olabileceği yönünde.

Kılıfı bu yönünden inceleyecek olursak bataryalı olduğu için büyük bir ihtimalle Bluetooth bağlantısını içerecektir.  Koruma ve kablosuz klavye özelliğini barındırması beklenen kılıf için henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Apple gerçekleştirdiği son konferansında iPad Pro ile büyük bir beğeni ve ilgi toplamıştı. Özellikle son tanıtılan iPadler,  getirdiği yeni özellikler ve klavyesinin kullanış kolaylığı ile tablet piyasasında Apple için büyük bir koltuk ayırmıştı.

iPad Pro Klavye

Durum böyle olunca özellikle ofis içerisinde çalışan insanların tableti kullanırken hissettiği klavye ihtiyacı,  Microsoft tarafından bir ihtiyaç haline dönüşmüş bir aksesuar olarak görülmüş olmalı ki teknoloji şirketi böyle bir adım atma ihtiyacı hissetmiş.

Son olarak hatırlatmakta fayda var. Microsoft ya da Apple bu konu ile ilgili bir resmi açıklama yapmış değil. İlerleyen günlerde gördüğümüz doküman fotoğrafları doğru ise bu iki teknoloji şirketi arasında ticari bir köprü oluşabilir.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Aksesuar

Popüler Haberler

Yukarı
1.298 views