Bizimle İletişime Geçin

HomePod ve Teknik Detaylar!

Aksesuar

HomePod ve Teknik Detaylar!

EVE YENİ BİR MİSAFİR: HOMEPOD!

Apple şirketinin geçtiğimiz aylarda WWDC (Yazılımcı Konferansı) ‘de tanıttığı yeni cihazı olan HomePod, takipçileri tarafından samimi bir ilgi görmüştü. Geçtiğimiz günlerdeki yazılım güncellemesi, HomePod’un bazı donanımlarını açık etmiş olabilir.

Teknoloji devi Apple şirketinin, akıllı hoparlör piyasasına girme ihtimali teknoloji uzmanlarına göre çok düşük bir ihtimaldi. Apple şirketi bu tabuyu kırarak, kullanıcılarına bu teknolojiyi hep beraber ilerleteceklerini duyurunca olumlu ve olumsuz bir çok eleştiri aldı.

Yazılım güncellemesinden kaynaklanan bir hata ile ortaya çıkan bazı teknik detaylar HomePod’un teknik özelliklerinden belirli bir kısmını ele verdi.

Siri ile beraber kullanıma açık olan HomePod, akıllı hoparlör piyasasına daha önceden adımını atmış olan Amazon ve Google gibi şirketler ile rekabet içerisinde olacak.

YENİ MİSAFİRİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Sirinin yapay zekası ile harmanlanan HomePod, bizlere farklı bir tecrübe yaşatmaya ne kadar kararlı olduğunu, sızdırılan yazılım kodlarından belli ediyor.

HomePod Led Ekran

Twitter üzerinden kendisini “web developer, tech enthusiast, and music lover.” olarak tanımlayan Avery Magnotti‘ye göre, Apple’ın yeni misafirini A8 işlemcisi ile güçlendirecek. 1 GB Ram içermesi planlanan akıllı hoparlörün, performans açısından fire vermeyeceğini söyleyebiliriz.

HomePod’un çalışma mekanizması

HomePod küçükte olsa bir LED ekrana sahip. Hoparlörün üst kısmında 272 x 340 boyutlarında bulunan dalga tasarımını andıran ekran, kullanıcılara Siri’nin aktif olup olmadığını göstermek için tasarlanmış. Buna ek olarak HomePod kendi içerisinde kontrolü kolaylaştırmak için sanal tuşlara da sahip.

350 Dolarlık bir fiyat etiketi konulan HomePod,  kullanıcıları ile Aralık ayında buluşacak. Türkçe dil desteğinin ilk etapta sunulmayacağını ve ülkemizde tahmini çıkış tarihininde 2018 yılı içerisinde olduğunu belirtelim.

 

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Aksesuar

Popüler Haberler

Yukarı
1.205 views