Bizimle İletişime Geçin

Apple İçin Bir Devri Bitirme Vakti!

Aksesuar

Apple İçin Bir Devri Bitirme Vakti!

Demirbaşlara Veda!

Teknoloji şirketi Apple, teknolojisinin demirbaşlarından olan iPod Nano ve iPod Shuffle’ın satışlarını durdurduğunu resmen açıkladı.

Apple şirketi online store üzerinden resmi olarak iPod Nano ve iPod Shuffle’ın satışını durdurdu. Resmi olarak online store’dan satıştan kaldırılan cihazlar Apple Store mağazalarında ise stok sınırlaması ile halen aktif durumda.

iPod Shuffle

Steve Jobs’un ilk zamanlarda iPod’ları tanıttığı ve yeni bir devri başlatan konuşmasının ana başlığı olan “Yeni bir müzik devri başlıyor” sözünün demirbaşları olan iPod Shuffle ve ardından takip eden teknolojisi ile iPod Nano, uzun yıllar müzik aşkımızı körüklemişti.

Şimdi ise yeni teknolojilere yelken açmaya hazırlanan Apple şirketi, kendi mağazalarında ki iPod Nano ve iPod Shuffle stokları bittiğinde artık bu iki model üzerine bir satış politikası izlememe kararı aldı.

iPod Nano

iPod Shuffle ile ilgili kısa bir bilgi paylaşacak olursak; İlk modeller  11 Ocak 2005’te Macworld Conference & Expo fuarında “Life is random” sloganı ile müzik sevdalılarına yıllardır aranan bir ilaç gibi olmuştu.

MP3 çalarlar üzerine bir konuya değinirsek eğer oda şu olacaktır ki artık yeni nesil akıllı telefonların sistematik birikimi herşeyi kapsar düzeye gelmiş bulunmakta. MP3 çalarlara azalan ilginin sebebini farkeden Apple şirketi, her ne kadar iPod Shuffle ve iPod Nano’nun satışlarını durdursa da, iPod Touch satışına devam etme kararı içerisinde.

16 GB iPod Touch ve 128 GB iPod Touch’ın Türkiye pazarı üzerinde ortalama fiyatı 1049 tl ile 1409 tl arasında değişmekte.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Aksesuar

Popüler Haberler

Yukarı
1.710 views