Bizimle İletişime Geçin

Apple Watch’a Yeni Soluk watchOS4!

Apple Watch

Apple Watch’a Yeni Soluk watchOS4!

Geçtiğimiz gün gerçekleşen WWDC 2017’de tanıtılan Apple Watch’ın yeni işletim sistemi watchOS4, saate bir takım yenilikler getirme peşinde. Tasarımsal olarak ve spor-aktivite ilişkisini bir üst seviyeye taşıyan yeni işletim sistemi, kullanıcıları memnun edecek yenilikleri de beraberinde getiriyor.

Yeni watchOS 4 İle Gelen Yenilikler!

Başlangıçta Apple Watch’ın artık sporsal aktiviteleri daha kolay  takibe aldığını söylemekte yarar var.Gün başladığı andan itibaren kullanıcının kolunda ise o güne ait tamamlayabileceği programları gösteriyor olması ile beraber sadece günlük aktivite ile kalmayıp aylık veriler olarakta hatırlatma sağlayabiliyor. Performansınızı arttırmak amacı ile her ay sonunda programınıza daha yoğun aktiviteler ekliyor ve sıkı çalışmaya teşvik sağlanıyor.Akşam olduğunda ise yaptığınız aktiviteler özet olarak size gösteriliyor.Tamamlanan aktiviteleriniz ise zarif bir çember içerisinde kutlanıyor.

Artık antrenman geçişlerininde eskisine oranla daha kolaylaştırıldığınada dikkat çekildi. Tek dokunuş ile antrenmanınızı başlatabilirsiniz.Sporunuz devam ederken tek tuşla farklı bir aktiviteye de geçebilirsiniz.Yüzme takibide sunan cihaz elde ettiği verileri bulutta depoluyor.

Cihaz ile birlikte yenilenen Apple Music uygulaması müzik dinlemeyi daha keyifli ve daha kolay hale getiriyor. Sevdiğiniz müziklere kolayca erişim sağlanıyor ve iPhone’nuz ile Apple Watch’ınız daki listelerde kolayca eşitleniyor.

Başka bir yenilikten söz edilecek olursa ki bu da Siri’nin yeni kadranı olur. Bu kadran sayesinde Siri günlük olarak yaptığınız aktiviteleri öğreniyor buna özel olarak bazı bilgileri sizinle paylaşıyor.Günlük olarak rutin bir şekilde yaptığınız işlerden örnek verecek olursak okula gitmek gibi , Siri buna uygun olarak size yol durumunu görüntülüyor. Yapacağınız işleride bununla beraber hatırlatıyor.Bir diğer kadranda ise Toy Story karakterleri bizi karşılıyor. Woody, Buzz Lightyear ve Jessie çeşitli animasyonları ile gününüze mutlulukla beraber ufak bir tebessümüde yüzünüze yerleştiriyor.

Tüm Apple Watch saatlerini kapsayan işletim sistemi watchOS4’ün Eylül ayında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Apple Watch

Popüler Haberler

Yukarı
1.566 views