Bizimle İletişime Geçin

Karşınızda En Gelişmiş iMac Pro

Mac

Karşınızda En Gelişmiş iMac Pro

Apple, uzun süredir iMac sınıfında bir yenilik yapmamıştı. Bugün ise “All in One” diyebileceğimiz, hepsi bir arada bir iMac Pro tanıttı. Anlayacağınız üzere, akabinde iş istasyonu sınıfı ürününü ortaya çıkardı. Peki yeni iMac Pro’nun teknik özellikleri neler?

18 çekirdeğe varan Intel Xeon işlemci

Intel’in geliştirdiği iş istasyonu ve sunucu sınıfı  işlemcilerden yararlanan Apple, 22 teraflop grafik performansı ile adeta büyülüyor. Şu zamana kadar ki en iyi grafik performansı vaat eden iMac Pro, AMD’nin sunduğu Radeon Pro Vega GPU ile beraberinde gelecek. Ayriyeten depolama konusunda da büyük düşünen Apple, 4TB’a varan SSD ve 128GB’a kadar ECC bellek desteği bulunmakta.

Tasarımında büyük değişim olmayan iMac Pro, 27 inçlik ekranı ve Uzay Grisi rengi ile diğer iMac’lerden ufak ta olsa farklılık göstermiş. Cihazın üst bölümünde her zamanki gibi FaceTime kamera bulunduran Apple, çözünürlük açısından Full HD’yi sunuyor. Üzerinde 4 adet Thunderbolt 3 portu yer alıyor ve iki adete varan 5K ekrana destek sağlıyor. Buna ek olarak ilk defa 10Gb ethernet portu yanında getirmiş.

Modüler Mac nerede? 

Uzun süredir beklenen cihazlardan olan Mac Pro, üzerine çalışıldığı ve farklı bir modüler tasarımla karşımıza çıkacağı söz ediliyor.

iMac Pro fiyatı

Apple, ABD’de Aralık ayında 5000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunacak.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Mac

Popüler Haberler

Yukarı
1.445 views