Bizimle İletişime Geçin

IOS 11 ve Getirdikleri!

IOS

IOS 11 ve Getirdikleri!

2 of 2İleri
Yön tuşlarını (← →) kullanarak sayfayı kaydırın

QuickTypte Klavye:

Harfler, rakamlar, semboller ve noktalama işaretleri için artık geçiş yapmak zorunda değilisin sevgili okur. İhtiyaç duyduğun karakteri seçmek için bağlantılı tuşa dokunup hafifçe aşağı kaydırma ile hızlı bir şekilde geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Arkit İle Arttırılmış Gerçeklik:

IOS 11 geliştiricileri bize bu sefer alışık olmadığımız bir yenilik sunmaya kararlı ve bize  ARKit’i sunuyorlar. Arttırılmış gerçeklik dijital obje ve bilgileri çevreniz ile entegre ederek uygulamaları ekranın arkasına taşıyor. Bize gerçek dünya ile etkileşim kuruyormuş edası ile görsel bir gerçeklik yaşatıyor. Oyunlar ve uygulamalar bu sayede etkileyici ve akıcı bir görsellik sunuyor.

Live Photo Yenilikleri:

Live Photo 3 yenilik ile gelmeye kararlı. Bunlardan ilki “Döngü” olarak adlandırdığımız , isminden de anlaşılacağı gibi live photo’nuzu aynı “Boomerang” uygulaması gibi sonsuz bir döngüye alıyor.“Pinpon” ise fotoğrafımızı ileri-geri oynatmayı sağlıyor. “Uzun Pozlama” ise DSLR kameralarda gördüğümüz zaman ve hareket öğelerini yakalama imkanı sağlayacak.

Denetim Merkezi Yenilendi:

Evet IOS 11 ile Denetim merkezi yeni bir görünüme kavuşacak. Yenilenecek denetim merkezini kişiselleştirebilir, sıklıkla kullandığınız ayarları değiştirebilirsiniz..

Rahatsız Etme Modu:

Yeni ıOS 11 ile iPhone’eunuz sizi direksiyon başında algılayabiliyor  ve dikkatinizin aramalar, mesajlar, bildirimler ile dağılması ihtimalini ortadan kaldırıyor.

IOS 11’den Mahrum Kalacak Apple Modelleri 🙁

iPhone tarafında:

iPhone 5

iPhone 5c

iPad tarafında:

iPad 3

iPad 4

“Yukarıda saydığımız modellerin artık güncelleme desteği almayacağı açıklandı.”

Apple Beta Programına katılmak isteyen kullanıcılar ise şu yolu takip edebilirler.

Apple Beta Yazılım Programı

IOS’un yeni sürümünü şimdiye kadarki en iyi sürüm haline getirmemize yardımcı olun. Apple Beta Yazılım Programı üyesi olarak ön sürümleri test edin, düşüncelerinizi bize iletin ve Apple yazılımlarının şekillenmesinde aktif rol alın.

Apple ID’nizle hemen kaydolun

 

 

2 of 2İleri
Yön tuşlarını (← →) kullanarak sayfayı kaydırın

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
674 views