Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan Sade ve Kullanışlı Yeni Emojiler!

IOS

Apple’dan Sade ve Kullanışlı Yeni Emojiler!

DÜNYA EMOJİ GÜNÜ İÇİN EKLENEN YENİ EMOJİLER

iPhone 8 haberleri bir yana teknoloji devi Apple iOS ve macOS için ileriki yıl içerisinde yayınlanacak olan yeni emojileri kısa bir video ile paylaştı.

Dünya emoji gününü Twitter üzerinden kutlamayı tercih eden Apple’ın CEO’su Tim Cook, yeni ifadelerin önümüzdeki yıl biz kullanıcılara sunulacağını söyledi.

“Sandviç, Patlayan Kafa, Zombi” gibi gibi örneklerle çoğaltabileceğimiz toplamda 56 yeni emoji, macOS High Sierra ve iOS 11’in yayınlanacak olan en yeni güncellemesi ile kullanım için uygun hale gelecek.

Unicode Consortium tarafından 20 Haziranda yayınlanan Unicode 10 paketi içerisinde yer alan emojiler, mesajlarla iletişim kurduğumuz bu devirde biz kullanıcılara farklı bir seçenek sunuyor. Tabi ki olmazsa olmazlardan olan cilt rengi değiştirme gibi basit ama etkili detayları yeni emojilerin de içereceğini söylemiş olalım.

Böylelikle emojilere ne kadar önem gösterdiğini takipçilerine kanıtlayan Apple şirketinin CEO’su Tim Cook’un, konu ile alakalı olan tweetini aşağıda bulabilirsiniz. 

https://twitter.com/tim_cook/status/886966103531900928

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
366 views