Bizimle İletişime Geçin

Apple’dan Danimarka İle İkinci Veri Merkezi Açılışı!

Genel

Apple’dan Danimarka İle İkinci Veri Merkezi Açılışı!

2 of 2İleri
Yön tuşlarını (← →) kullanarak sayfayı kaydırın

Apple şirketi açacağı ikinci veri merkezini Aabenraa  şehrinde (Alman sınırı yakınlarında) inşa edecek. Açılması planan yeni veri merkezi , teknoloji devinin daha önce Viborg şehrinin hemen dışında inşasını gerçekleştirdiği veri merkezinin bir kaç yüz mil gerisinde kalıyor.

Apple şirketinin bu yıl içerisinde Viborg’ta açmayı planladığı veri merkezini “Danimarka’ya yapılması planlanan en büyük yabancı yatırım” olarak tanımlıyor.

Bu yıl içerisinde açılması planlanan veri merkezinin 2019 yılında ise tam olarak faaliyete geçmesi planlanıyor. Veri merkezi tamamıyla yenilenebilir enerji ile çalışacak. 100 küsür yenilenebilir enerji ile çalışacak veri merkezi Apple’ın Siri,Harita ve iTunes gibi köklü uygulamalarının sorunsuz bir kullanım sunması amacı içerisinde çalışacak.

 

Apple şirketi bir kaç yıl öncesinde (2015) İrlanda’da , Athenry kentinde açmayı planladığı ve  bu ticari hamlesi ile inşaatın olacağı çevre içerisinde yer alan canlıların biyolojik olarak etkileneceği doğrultusunda çeşitli itirazlar ile karşılaşmıştı.

Apple ise yaptığı açıklamada veri merkezinin inşaatına henüz başlayamadıklarını bunun sebebinin de yargı denetimi olduğunu belirtti. Bu tür çeşitli nedenlerden dolayı inşaatın 2017’nin başında başlama planı tamamıyla ertelendi.

2 of 2İleri
Yön tuşlarını (← →) kullanarak sayfayı kaydırın

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Genel

Popüler Haberler

Yukarı
4.105 views