Bizimle İletişime Geçin

Apple Yüz Tarama İçin Yıllardır Çalışıyor Olabilir!

IOS

Apple Yüz Tarama İçin Yıllardır Çalışıyor Olabilir!

  • Bu sene için en çok beklenen akıllı telefonlardan biri olan iPhone 8 için sızıntılar ve söylentiler hız kesmeden gün yüzüne çıkıyor.

Resmi olmayan yüz tanıma görseli

Gelişmiş sistem özellikleri ve çerçevesiz ekran dokusu ile piyasadaki rakiplerine karşı güçlü bir yapı ile çıkacak olan iPhone 8 için söylenen değişimlerden biri de yüz tanıma teknolojinin olması. Çerçevesiz ekran ile birlikte de home tuşunun kaldırılma işlemini de hızlandıran Apple şirketi bu yenilikler ile birlikte işin içine yüz tanıma teknoljisini de eklemeyi planlıyor.

Peki Bu Teknoloji Nasıl Çalışıyor?

Yüz tanıma teknolojisi hakkında söylenen bazı haberler aslında Apple’ın bu teknoloji üzerinde yıllardır çalıştığı yönünde. Yüz tanıma teknolojisi ile ilgili patent bilgilerine bakacak olursak, Apple şirketi aslında bu teknolojik yenilik üzerinde yıllardır yoğun bir araştırma ve uygulama öngörüsü içerisinde.

Yüz tanıma teknolojisi, kamera ve sensörlerin aynı anda birbirleriyle oranlı bir şekilde çalışılmasıyla sağlanıyor. Yüz tarama işleminin kullanıcıya karşı kusursuz bir şekilde performans gösterebilmesi için 3D lazer teknolojisini, bünyesinde barındırıyor.

Yüz tarama teknolojisini kullanacak olan kullanıcının yüzü tam olarak bütün hatları ile tarandıktan sonra sistem içerisinde karşılaştırılıyor ve algılama işlemi bir bütün içerisinde gerçekleşmiş oluyor.

Şu zaman dilimine kadar bazı kaynakların söylediği bilgiler doğrultusunda, Apple şirketinin Touch ID teknolojisini tamamen bırakıp yüz algılama teknolojisine geçiş yapacağını belirtiyor. İlerleyen zaman diliminde soru işaretlerinin ne kadarının doğru cevaplandığını hep birlikte göreceğiz.

Sosyal - Asosyal , Sakin-Hareketli , Çocuk-Büyük. Kendine ve çevresine birşeyler katmaya,ilerletmeye çalışan nevi şahsına münasır bir insan efenim.

Click to comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla IOS

Popüler Haberler

Yukarı
930 views